Portál  |  STAG  |  e-mail
StudentůmFor students

Studentům

Ubytování na kolejích UP

Ubytování na moderních olomouckých kolejích je určeno především studentům prezenčního (denního) studia. Zažádat si o něj mohou i ostatní zájemci – o jejich bydlení na kolejích rozhodne počet volných lůžek. Vysokoškolákům jsou určeny především dva hlavní areály: koleje na Envelopě a Neředínský kampus. U obou lokalit se mladým lidem nabízí řada míst, kde mohou trávit volný čas – sportoviště, restaurace, kluby.  

Posluchači olomoucké univerzity bydlí v jedno, dvou a třílůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením v areálu kolejí na Envelopě (17. listopadu, Bedřicha Václavka, Generála Svobody, J. L. Fischera, Šmeralova), v nových kolejích Neředínského kampusu (Neředín I, Neředín II, Neředín III, Neředín IV), v kolejích Evžena Rošického, Chválkovice a Marie Kudeříkové.  

K běžnému vybavení kolejí patří internetové přípojky (pro všechny držitele studentské karty platné v EU) a telefony připojené na celouniverzitní síť, vybavené kuchyňské kouty, studovny, televizní místnosti, prádelny, sušárny a internetová pracoviště. V těsné blízkosti areálů kolejí se nacházejí menzy, parkoviště, zastávky MHD, sportoviště, ordinace lékařů a také studentské kluby – mezi nejznámější studentské kluby patří U-klub či Doga.

Stravování v menzách UP

Studenti se stravují v několika menzách, z nichž největší se nachází přímo v hlavním areálu univerzitních kolejí na Envelopě. Využívají jednoduchý systém identifikačních karet a objednání přes internet (http://menza.upol.cz). Vybrat si mohou ze sedmi různých obědových - hotových i minutkových jídel, ceny se pohybují v rozmezí 23–53 Kč a specialit v ceně 51–82 Kč. Studenti si mohou na teplé jídlo zajít také do menzy na rektorátu UP, areálu Přf v Holici a také v lokalitě Neředín. K hlavním jídlům je možné dokoupit také polévku, saláty a další sortiment dle aktuální nabídky.

Nahoru

Letní ubytování pro jednotlivce i kolektivy za výhodné cenyKOLEJNET - připojení studentů UP k internetuInformační server SKM

Kontakty:

Ubytování studentů
Dlouhodobé ubytování studentů - kontakty

Ubytování zaměstnanců, lektorů UP, veřejnosti a krátkodobé pro studenty
tel.: 777 000 202, 585 638 016
hotel@upol.cz  
více...

Stravování
Vedoucí menz SKM UP
tel.: 585 638 020
menza@upol.cz
více...

 

  

Stránka aktualizována: 12. 12. 2014, Petr Jasný