Portál  |  STAG  |  e-mail
O násAbout

O nás

Koleje a menzy Univerzity Palackého

Vysokoškolské koleje

Jsme členy Asociace hotelů a restaurací.

Po celý rok nabízíme ubytování pro studenty, tuzemské i zahraniční lektory a hosty. Pokud přemýšlíte, kam uložit početnou skupinu přátel, kteří vás přijeli navštívit, obraťte se na nás: poskytujeme ubytování hotelového typu také pro turisty a návštěvníky města. Kromě „bydlení“ se staráme také o žaludky našich klientů: naše menzy každá den zajišťují kvalitní, chutné a přitom finančně nenáročné stravování pro studenty, zaměstnance či turisty. Bez problémů vyřešíme také občerstvení pro hosty na konferencích, seminářích nebo nejrůznějších firemních či sportovních akcích.

O moderní bydlení se postaraly rekonstrukce

Ubytovací i stravovací kapacity prošly finančně náročnými rekonstrukcemi, které zkvalitnily a zpříjemnily život studentů na kolejích. V současné době nabízíme více než 5 300 lůžek, v menzách se stravuje až 6 500 strávníků.

Posluchači olomoucké univerzity bydlí v jedno, dvou a třílůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením v areálu kolejí na Envelopě (17. listopadu, Bedřicha Václavka, Generála Svobody, J. L. Fischera, Šmeralova), v nových kolejích Neředínského kampusu (Neředín I, Neředín II, Neředín III, Neředín IV), v kolejích Evžena Rošického a Chválkovice.

K běžnému vybavení kolejí patří internetové přípojky a telefony připojené na celouniverzitní síť, vybavené kuchyňské kouty, studovny, TV místnosti, prádelny, sušárny a internetová pracoviště. V těsné blízkosti areálů kolejí se nacházejí menzy, parkoviště, zastávky MHD, víceúčelová hřiště, fitcentrum, ordinace lékařů a také studentské kluby.

Postaráme se o turisty i jiné klienty

Ubytování poskytujeme všem zájemcům za příznivé ceny. Skupinám nad deset osob, držitelům mezinárodních studentských průkazů a dětem do 15 let poskytujeme slevy. V letních měsících zajistíme ubytování pro velké skupiny hostů. Pro ubytování klientů máme k dispozici apartmány a garsoniéry v příjemném prostředí areálu kolejí v Neředíně a na ubytovně Vančurova v historickém centru města. Dále nabízíme ubytování v dvoulůžkových pokojích v buňkovém systému (dva pokoje mají jedno společné sociální zařízení) v klidné lokalitě koleje generála Svobody v areálu Envelopa nedaleko centra města.

Nahoru

Menzy

Studenti i zaměstnanci UP se stravují v několika moderních menzách, z nichž největší se nachází přímo v hlavním areálu univerzitních kolejí na Envelopě. Využívají jednoduchý systém identifikačních karet a objednání přes internet (http://menza.upol.cz). Vybrat si mohou ze sedmi různých obědových – hotových i minutkových – jídel. Ceny se pohybují v rozmezí 25–68 korun pro zaměstnance a studenty, pro ostatní zájemce kolem 48–91 korun. K hlavním jídlům nabízíme také polévku (6–8 korun) a saláty (6–12 korun). Jídelní lístek.

Rukama kuchařů v univerzitních menzách projde denně až šest tisíc porcí, ať už se jedná o snídaně, obědy, večeře, hotová jídla či minutky. Studenti i zaměstnanci UP si mohou na teplé jídlo zajít do menzy na třídě 17. listopadu, na tř. Svobody, v Křížkovského a Šmeralově ulici, v Holici a v Neředíně.

Nahoru

Letní ubytování pro jednotlivce i kolektivy za výhodné cenyKOLEJNET - připojení studentů UP k internetuInformační server SKM

Kontakty:

Ubytování studentů
Dlouhodobé ubytování studentů - kontakty

Ubytování zaměstnanců, lektorů UP, veřejnosti a krátkodobé pro studenty
tel.: 777 000 202, 585 638 016
hotel@upol.cz  
více...

Stravování
Vedoucí menz SKM UP
tel.: 585 638 020
menza@upol.cz
více...

 

  

Stránka aktualizována: 24. 02. 2017, Petr Jasný